|   |   |   |   |   |   |   |   |   |  
 
.
 
 
تاریخ ارسال : دوشنبه 20 شهریور 1391


 

نحوه استفاده از خدمات رومینگ همراه اول و ایرانسل

در حال حاضر هر دو اپراتور تلفن همراه كشور قادر به برقراری رومینگ بین‌الملل هستند و تعرفه‌های مختلفی برای مشتركان اعتباری و دائمی‌شان در نظر گرفته‌اند.


 

در حال حاضر هر دو اپراتور تلفن همراه كشور قادر به برقراری رومینگ بین‌الملل هستند و تعرفه‌های مختلفی برای مشتركان اعتباری و دائمی‌شان در نظر گرفته‌اند.


به گزارش ایسنا شركت ارتباطات سیار در توضیح رومینگ بین‌الملل خود اعلام كرده است: مشتركینی كه از سرویس رومینگ بین‌الملل استفاده می‌كنند، هزینه مكالمات آنها، بر اساس تعرفه‌های كشور میزبان محاسبه می‌شود و چنانچه مشترك ایرانی، در كشوری به غیر از ایران، به برقراری تماس مبادرت ورزد، این نوع تماس، با تماس داخلی متفاوت بوده و با نرخ تماس بین‌الملل به مقصد ایران محاسبه خواهد شد.


همچنین كسانی كه به شهرهای مرزی ایران مسافرت می‌كنند، توجه داشته باشند كه در صفحه LCD تلفن همراه‌شان IR-TCI و یا IR-MCI موجود باشد و اگر به غیر از این دو مورد به موارد دیگری برخورد كنند، حاكی از آن است كه در حوزه سرویس اپراتور كشور همسایه قرار گرفته‌اند و كلیه مكالمات به صورت مكالمات بین‌الملل محاسبه خواهد شد لذا به منظور جلوگیری از استفاده از رومینگ بین‌الملل و تحمیل هزینه اضافی، به روش‌های در نظر گرفته شده اقدام كنید:


وضعیت منوی Network گوشی تلفن همراه خود را در حالت Manual قرار داده و IR-MCI یا IR-TCI را انتخاب كنید. با فعال سازی PINCODE و SECURITY CODE (قفل ایمنی ) گوشی از سوء استفاده از تلفن در موارد مفقودی و یا سرقت تلفن همراه جلوگیری بعمل آورید.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران لازم است بدانید نرخ‌های اعلام شده متغیر بوده و توسط اپراتورهای طرف قرار داد تعیین می‌شوند و بدیهی است با افزایش نرخ از طرف اپراتورهای مربوطه ،تغییرات اعمال و در صورتحساب منظور می‌شود.


همچنین لازم است بدانید کلیه نرخ‌ها در جداول اعلام رومینگ هر كشور و شهر به ریال است. نرخ تبدیل ارزهای اعلام شده به ریال متغیر است و با نوسان این نرخ مبلغ شارژ نیز تغییر خواهد کرد. هزینه مکالمات رند به دقیقه است، به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از 60 ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می‌شود. نرخ تعرفه زیرساخت که به تعرفه تماس دریافتی اضافه می‌شود، برای هر کشور متفاوت بوده و برای دریافت آن.


اما به نرخ وصولی مکالمات با اپراتور ثریا امارات متحده عربی مبلغ 29850 ریال به ازای هر دقیقه اضافه میشود. مشتركین در صورت تماس با سایر كشورها، بایستی هزینه ای كه اپراتور میزبان تعیین می نماید را پرداخت كنند.


مشتركین دائمی همراه اول پیش از سفر خود باید با مراجعه به سایت www.mci.ir قسمت رومینگ اپراتور كشور مقصد را انتخاب كنند و از هزینه مكالمه و پیامك خط تلفن خود مطلع شوند. همچنین مشتركین اعتباری این شركت می‌توانند با راه اندازی سرویس CAMEL Roaming از سیم‌كارت خود در دیگر كشور های طرف قرارداد استفاده كنند.


لیست كشور های طرف قرار داد برای تماس با خطوط اعتباری همراه اول شامل افغانستان،پاكستان،ارمنستان،قطر، اتریش اسلونی،آذربایجان،سوریه،‌بحرین ، تاجیكستان، بلژیك،تركیه،گامبیا، امارات،‌عراق،‌ازبکستـان، اندونزی،‌هلند،‌عربستان و كویت است.


به گزارش ایسنا، اپراتور دوم تلفن همراه نیز اعلام كرده است: جهت استفاده از سرویس رومینگ باید صورتحسابهای قبلی خود را به طور کامل پرداخت کرده باشید.


برای استفاده از سرویس رومینگ سیم کارت دائمی خود، با خدمات مشترکین ایرانسل با شماره ٧٠٠ از خط ایرانسل یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید و کلیه اطلاعات لازم را دریافت كنید.


مبلغ ٢ میلیون ریال سپرده رومینگ را پرداخت كنید. این مبلغ قابل بازگشت است. شما باید این مبلغ را با درج کد شناسه پرداخت خود به شماره حساب ٩٦/٤٤٤٤٤٠ بانک ملت به نام شرکت ایرانسل واریز نمایید. جهت دریافت کد شناسه پرداخت #1*1*130* را از خط خود شماره گیری كنید. مجدداً با خدمات مشترکین ایرانسل با شماره ٧٠٠ از خط ایرانسل یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید و از فعال شدن نهایی سرویس رومینگ اطمینان حاصل كنید.


به مشتركان توصیه شده برای پیشگیری از ایجاد هرگونه مشکل احتمالی، لطفاً پیش از آغاز سفر: مطمئن شوید که ام تی ان ایرانسل با کشور مقصد دارای توافقنامه رومینگ است. با خدمات مشترکین ایرانسل تماس بگیرید و سرویس رومینگ را برای سیم کارت خود فعال کنید. (برای تماس با خدمات مشترکین، با شماره ٧٠٠ از تلفن همراه ایرانسل و یا ٠٩٣٧٧٠٠٠٠٠٠ از سایر خطوط تماس بگیرید.)


هنگامیکه از ایران خارج شده و به محدوده رومینگ بین المللی وارد می شوید سیم کارت شما باید به طور خودکار به وضعیت رومینگ تبدیل شود. برای تماس با یك شماره در کشوری که در آن هستید یا تماس با یک شماره در خارج از کشوری که به آن مسافرت كرده‌اید، همانند برقراری یک تماس بین المللی عمل کنید.


yes/ok + شماره مورد نظر + کد شهر (بدون صفر) + کد کشور + کد خروجی؛ به طور مثال، هنگامیکه می خواهید از خارج ایران با شماره ١٢٣٤٥٦٧٨ در تهران تماس بگیرید، اینگونه شماره گیری کنید: 982112345678 +


برای تماس با یک شماره تلفن همراه ام تی ان ایرانسل در آن کشور، مانند برقراری تماس بین المللی در ایران (همانطور که در بالا ذکر شده) عمل کنید. یعنی شماره تلفن همراه را به عنوان شماره مورد نظر وارد کنید و فراموش نکنید که "صفر" را از ابتدای شماره تلفن حذف کنید. مثلاً برای تماس با ٠٩٣٥١٥٥٠٤٠٠، شماره ٠٠٩٨٩٣٥١٥٥٠٤٠٠ را وارد کنید.


هنگامیکه خارج از ایران هستید، درصورتیکه تمام تماسهایتان را به پیام گیر صوتی منتقل نکرده باشید، هر شخصی در ایران می تواند با شماره گیری تلفن همراهتان با شما تماس بگیرد.


اگر شخصی از خارج از ایران بخواهد با شما در این شرایط تماس بگیرد، باید همانطور شماره گیری نماید که گویی شما در ایران هستید. (مانند مثال زیر) ٠٩٣٥١٥٥٠٤٠٠ (اگر تماس گیرنده در ایران باشد)، ٠٠٩٨٩٣٥١٥٥٠٤٠٠ (اگر تماس گیرنده خارج از ایران باشد)


به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران، هنگامیکه در خارج از کشور هستید و از سرویس رومینگ استفاده می کنید، می توانید از خدمات ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS) نیز استفاده كنید.


در پایان سفر، در صورت بازگشت به كشور،‌ سیم کارت شما باید بطور خودکار به وضعیت "پایان رومینگ" بازگردد و یا با پیگیری پیغامهای گوشی، سیم کارت شما به حالت عادی تغییر حالت می‌دهد.


نویسنده : علی بخشی -- همدان

سرگرمی و تفریحی نیک فان دات کام

گروه اینترنتی اطلس

نیک فیس

طراحی سایت

طراحی بنر و هدر

طراحی قالب وردپرس

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic