تبلیغات
.
 |   |   |   |   |   |   |   |   |   |  
 
.
 
 
تاریخ ارسال : سه شنبه 10 اردیبهشت 1392


bozorgian0.2

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور گفت: تا اواخر بهار امسال  250 خدمت الكترونیكی دیگر به 576 خدمت الكترونیكی حال حاضر اضافه می‌شود.

احمد بزرگیان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درباره خدمات الكترونیكی دولتی اظهار كرد: تا حال حاضر 576 خدمت دولتی به‌صورت الكترونیكی درآمده است كه در دو بخش تعاملی و تراكنشی به مردم ارائه می‌شود.
وی درباره خدمات تعاملی و تراكنشی گفت: تعاملی به‌این معناست كه كاربر با اتصال به پایگاه خدمات، فرمی را پر و سپس ارسال می‌كند اما تراكنشی، دریافت كامل خدمات است.


او خاطرنشان كرد: هم‌اكنون حدود 350 خدمت الكترونیكی تراكنشی در پایگاه خدمات دولت الكترونیك موجود است. مابقی خدمات كه حدود 226 می‌شود همچنان در قالب تعاملی ارائه می‌شود.
معاون نوسازی معاونت توسعه مدیریت رئیس جمهور با تأكید بر اینكه با حمایت بخش دولتی حدود صددرصد فعالیت‌های مالی در بخش بانكی از طریق الكترونیكی انجام می‌شود، اذعان كرد: این خدمات به‌واسطه ابزارهای Core Banking ،POS، اینترنت بانك، تلفن همراه و تلفن ثابت انجام می‌شود.
بزرگیان درباره برنامه‌های این معاونت برای الكترونیكی كردن سایر خدمات نیز عنوان كرد: درصدد هستیم تا سه ماه امسال حدود 250 خدمت دیگر را الكترونیكی كنیم.
وی اشاره‌ای هم به الكترونیكی كردن ثبت سفارشات گمرك و دستاوردهای این طرح داشت و گفت: با الكترونیكی شدن سامانه ثبت سفارش از ابتدای اسفند ماه، آمار تمامی كالاهای وارداتی در این سامانه ثبت است و علاوه بر اطلاعاتی از اجناس وارداتی، چندوچون و اطلاعات صادركنندگان نیز در دسترس است تا هرزمان كه نیاز بود به تحلیل این اطلاعات بپردازیم و واردات خود را هدفمندتر كنیم.
او ادامه داد: با وجود این سامانه دیگر نمی‌توان اجناس را از چند مبدأ وارداتی به كشور آورد و در نهایت سر دولت كلاه گذاشت چرا كه دیگر خوداظهاری از سیستم حذف شده است و وارد كنندگان نمی‌توانند با اطلاعات جعلی یا مدارك تقلبی  وارداتی انجام دهند و حقوق بیت‌المال را تضییع كنند.
بزرگیان با بیان اینكه این خدمت با وجود حجم مالی بالا در حوزه گمركات بسیار عظیم است، عنوان كرد: به‌عنوان مثال این سیستم در بندر شهید رجایی كه بیش از 80 درصد آمار گمركات متعلق به این منطقه است، انجام شده و كاغذ دیگر در آنجا معنایی ندارد؛ ضمن پیاده‌سازی این طرح و سامانه زمینه‌های نظارت و بازرسی را هم باز گذاشته‌ایم تا دستگاه‌های 23گانه مرتبط با این حوزه بتوانند به داشبورد سیستم دسترسی داشته باشند.
معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال كه: "شورای عالی فضای مجازی مسئول رسیدگی بر ساختار فضای مجازی است و در این راستا آیا همكاری‌ای را با شما داشته‌اند؟"، گفت: سیاست‌گذاری در این شورا به‌صورت كلی انجام می‌شود و بعد از آن مراحل اجرایی در بخش‌های پایینی اجرا می‌گردد. با توجه به اینكه رئیس سه قوه در این شورا عضو هستند مسلّماً مشكلی پیش رو نخواهد بود و هریك از اعضا با وظیفه‌ای كه دارند از موضوعات اجرایی، قضایی و قانون‌گذاری حمایت می‌كنند.
او در پایان با بیان اینكه شورای عالی فضای مجازی با اینكه در ابتدای راه است، نقش خود را خوب ایفا كرده، اذعان كرد: با حمایت‌های شورا بسیاری از موانع پیش‌ روی ما برداشته می‌شود و به‌واسطه مسئولان بلندپایه‌ای كه در آن عضو هستند، تمهیدات قانونی فعالیت‌ها نیز شكل می‌گیرد.نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی

سرگرمی و تفریحی نیک فان دات کام

گروه اینترنتی اطلس

نیک فیس

طراحی سایت

طراحی بنر و هدر

طراحی قالب وردپرس