تبلیغات
.
 |   |   |   |   |   |   |   |   |   |  
 
.
 
 
تاریخ ارسال : چهارشنبه 11 اردیبهشت 1392


198a9pin

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام كرد: تصویب پیشنهاد یكنواخت‌سازی تعرفه مكالمات تلفن همراه در كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، به معنای افزایش هزینه‌ها نیست و افزایش یا كاهش هزینه تلفن همراه به رفتار مشتركین و شیوه عمل اپراتورها در فضای رقابتی بستگی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دكتر محمد علی فرقانی كاهش تعرفه‌ها نسبت به میانگین، حذف هزینه جابجایی، ساده‌سازی و شفاف‌سازی تعرفه ها، یكسان‌سازی تعرفه پایه برای تمامی اپراتورهای تلفن همراه، ایجاد و توسعه شرایط رقابتی و عدم وابستگی نظام تعرفه‌گذاری به طرح شماره‌گذاری را از مزایای تعرفه یكنواخت پیشنهادی عنوان كرد.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح مزایای طرح پیشنهادی گفت: تعرفه‌های مكالمات تلفن همراه شركت مخابرات ایران بر اساس مصوبه سال 1383 شورای اقتصاد مبتنی بر شهری و غیر شهری تنظیم شده است كه در آن تعرفه مكالمات صوتی مشتركین بر اساس 92 نقطه بین شهری كشور محاسبه می شود. به این ترتیب در صورتی كه مشتركی در نقطه PC كرج سیم كارت دریافت كرده باشد به عنوان مشترك آن PC ثبت شده و چنانچه با مشتركی كه در PC كرج ثبت شده باشد تماس برقرار كند تعرفه مكالمه او دقیقه ای 447 ریال محاسبه می شود. ولی در صورتیكه با مشتركی كه در منطقه‌ای دیگر حتی در مجاورت منطقه خود مثلا در PC ورامین ثبت شده باشد، تماس بگیرد تعرفه مكالمه او دقیقه‌ای 760 ریال محاسبه می شود.
وی افزود: اگر همین فرد از منطقه خود خارج شود و به عنوان مثال به تهران سفر كند برای تمامی تماس‌های ایجاد شده توسط او و همچنین تماس‌هایی كه با او گرفته می شود برای هر دقیقه مكالمه هزینه جابجایی به مبلغ 89 ریال برای وی در نظر گرفته می شود.
دكتر فرقانی با اشاره با اینكه  ساختار فعلی تعرفه‌گذاری مبتنی بر ساختار قدیمی شركت مخابرات كشور تعریف شده، عنوان كرد: این ساختار با ماهیت شبكه‌های تلفن همراه و همچنین روند تعرفه گذاری در دنیا مغایرت داشته و موجب اتلاف منابع شماره‌گذاری نیز شده است. ضمن آنكه دو اپراتور دیگر تلفن همراه یعنی ایرانسل و رایتل نیز از ساختار تعرفه‌ای یكسان استفاده می‌كنند بر همین اساس تعیین تعرفه یكنواخت برای شبكه تلفن همراه شركت مخابرات ایران نیز اجتناب‌ناپذیر است.
رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تصریح كرد: بر اساس آمار ترافیكی اندازه‌گیری شده در شبكه تلفن همراه شركت مخابرات ایران 70 درصد مكالمات شبكه تلفن همراه، شهری  و 30 درصد بین شهری است و میانگین وزنی هر دقیقه مكالمه با احتساب جابجایی 537 ریال است، كه بر این اساس و با توجه به تعرفه سایر اپراتورها و همچنین قیمت بازار، الزام كمیسیون  و رگولاتوری در پروانه‌های صادره برای تعیین تعرفه پایه، تعرفه یكنواخت 515 ریال برای یك دقیقه مكالمه صوتی  سیم كارت دایمی به كمیسیون پیشنهاد شده است.
دكتر فرقانی افزود: قیمت پیشنهادی برای تعرفه پایه نسبت به میانگین موجود كمتر در نظر گرفته شده است و رفتار اپراتورها در بازار رقابتی نشان می‎‌دهد كه اپراتورها برای رقابت و جذب بیشتر مشتركین، تعرفه های خود را كمتر از تعرفه پایه تعیین خواهند كرد و از ظرفیت 20 درصد اضافه بر تعرفه پایه كه در پروانه ها پیش بینی شده است استفاده نخواهند كرد. بر همین اساس برای اكثر مشتركین كه در قبض های خود تركیبی از مكالمات شهری و بین شهری و جابجایی دارند، هزینه ماهیانه كاهش می یابدنویسنده : انجمن پیشخوان روستایی

سرگرمی و تفریحی نیک فان دات کام

گروه اینترنتی اطلس

نیک فیس

طراحی سایت

طراحی بنر و هدر

طراحی قالب وردپرس