تبلیغات
.
 |   |   |   |   |   |   |   |   |   |  
 
.
 سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس از مصوبه این کمیسیون درباره بیمه کارگزاران مخابرات روستایی خبر داد و گفت : سازمان تامین اجتماعی مکلف شد کارگزاران مخابرات روستایی را تحت پوشش بیمه قرار دهد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر جعفر قادری در پایان جلسه صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: حق بیمه سهم کارفرما هم به عهده وزارت ارتباطات خواهد بود و تمام افرادی که در مخابرات روستایی کار می‌کنند، مشمول بیمه خواهند شد..

قادری ( سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس ) در نشستی خبری با تاکید بر این که بند ۶۲ لایحه بودجه اصلاح و مصوب شد تشریح کرد: براساس این بند سازمان تامین اجتماعی مکلف است که کارگزاران و پیمانکاران روستایی را تحت پوشش قرار دهد که با اصلاح کمیسیون عبارت «سایر افرادی که به عنوان کارگر یا تحت هر عنوان دیگری در مخابرات روستایی کار می‌کنند» اضافه شد که با این اصلاح هر فردی که در مخابرات روستایی کار کند بیمه می‌شود .سخنگوی کمیسیون تلفیق در بخش دیگری از این مصاحبه به تعیین سقف 72 میلیون ریالی معافیت‌های مالیاتی کارکنان دولت در کمیسیون اشاره کرد و گفت : این میزان سقف معافیت مالیاتی بر اساس افزایش حقوق 20 درصد تعیین شده و در صورتیکه در بخش هزینه‌ای افزایش حقوق 25 درصد تصویب شود این سقف هم قابل افزایش است .
وی افزود: شرکت‌های دولتی نیز بر اساس مصوبه کمیسیون مکلف شدند ماهانه یک دوازدهم سود سهام و مالیات متعلقه را به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.
قادری گفت : اگر شرکت‌ها و بنگاه‌ها بخواهند سرمایه خود را در فاصله پنج ساله تجدید ارزیابی کنند این افزایش سرمایه به عنوان درآمد تلقی نمی‌شود و از سرمایه، مالیات کسر نخواهد شد.
وی تصریح کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، افزایش سرمایه بنگاه‌های اقتصادی ناشی از تجدید ارزیابی از شمول مالیات معاف شد.
قادری همچنین حذف جریمه افرادی را که اظهارنامه مالیاتی را پر نمی‌کنند از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق ذکر کرد و گفت : بند 46 لایحه بودجه که در آن جریمه و سخت‌گیری‌های مالیاتی بود ، حذف شد.
وی واریز 100 هزار میلیارد تومان از درآمد سازمان بنادر و دریانوردی به حساب خزانه را برای توسعه بنادر در سواحل جنوبی از دیگر مصوبات کمیسیون برشمرد.
قادری افزایش درآمد ناشی از صدور کارت ملی هوشمند از 150 به 600 میلیارد ریال را از دیگر مصوبات این کمیسیون ذکر کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق همچنین به اصلاح و تصویب بند 58 لایحه بودجه در این کمیسیون اشاره کرد و افزود : در لایحه دولت آمده بود که از واحدهای مسکونی شهری هر دو ماه یک بار 100 تومان برای بیمه گاز و 50 تومان برای بیمه برق اخذ شود و از هر واحد مسکونی روستایی هم 50 تومان برای بیمه گاز و 25 تومان برای بیمه برق دریافت شود تا صرف جبران خسارت ناشی از انفجار گاز یا آتش‌سوزی در اثر برق شود که اخذ این مبالغ از واحدهای مسکونی روستایی حذف شد.
قادری با اشاره به تصویب بند 67 لایحه بودجه از مکلف شدن بانک مرکزی برای اختصاص 100 هزار میلیارد تومان به 100 هزار نفر از خانواده‌ های شهدا و جانبازان بالای 70 درصد برای تسهیلات خرید و یا ساخت مسکن خبر داد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت:‌ با تصویب بند 71 لایحه بودجه، سازمان‌های مناطق آزاد تجاری موظف شدند مبلغی از منابع‌شان را به کمیته امداد و بهزیستی همان مناطق اختصاص دهند که این مبلغ 10 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.
وی همچنین با اشاره به تصویب بند 72 لایحه بودجه، گفت : بر این اساس به زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد سراسر کشور تسهیلاتی معادل 200 میلیارد تومان از محل وجوه قرض‌الحسنه بانک‌ها پرداخت می‌شود.
لغو معافیت دستگاه‌های دولتی از پرداخت هزینه دادرسی در مراحل مختلف از دیگر مصوبات کمیسیون تلفیق بود که قادری از ان خبر داد .

نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی

سرگرمی و تفریحی نیک فان دات کام

گروه اینترنتی اطلس

نیک فیس

طراحی سایت

طراحی بنر و هدر

طراحی قالب وردپرس