|   |   |   |   |   |   |   |   |   |  
 
.
 
 
تاریخ ارسال : شنبه 30 اردیبهشت 1391
موضوع : دل نوشته ،اندر احوالات اوضاع کارگزاران آی سی تی ...منبع: انجمن پیشخوان روستایی اصفهان


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : شنبه 30 اردیبهشت 1391


rahdari

با پیگیری های کانون کشوری و بحث و بررسی های صورت گرفته از سوی کمیته روستایی دفاتر پیشخوان دولت، تعرفه ثبت نام وانت بارهای روستایی افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی کانون سراسری، با توجه به بحث و بررسی در این خصوص در کمیته تخصصی کارگروه راهبری مقرر شد تا طی جلسه ای ظرف چند روز آینده مباحث قیمت تمام شده خدمات استخراج و به منظور تسریع در ارتقاء درآمد دفاتر حسب دستور دکتر بزرگیان مراحل اجرایی آن صورت پذیرد.


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : شنبه 30 اردیبهشت 1391


علی فرهادی، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص گفته های امروز مدیرعامل همراه اول مبنی بر اینکه «توزیع سیم‌کارت‌های دانش همراه اول در مدارس با نظر وزارت آموزش و پرورش و طبق توافقات انجام‌شده است»، اظهار داشت: آموزش و پرورش همچنان بر موضع خود مبنی بر نداشتن قرارداد با شرکت همراه اول تأکید دارد.

 وی ادامه داد: قرارداد این وزارتخانه با شرکت سروش مهر و تنها برای توزیع سی دی قرآنی بوده است و هیچ حرفی در خصوص همراه اول مطرح نشده است. 

فرهادی در خصوص پخش تیزر از صدا و سیما نیز گفت: برای پخش تیزر با مشاور قرآنی وزیر و مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش هماهنگ شده بود و در نامه وی نیز اجازه تبلیغات برای سی دی قرآنی داده شده بود و مجوزی برای توزیع سیم کارت نبود.

وی از همراه اول خواست که قرارداد خود با آموزش و پرورش را ارائه دهد و افزود: اینکه برای برگزاری یک مسابقه پیامکی به دانش آموزی سیم کارت داده شود، توجیه خوبی مناسبی نمی شود. 

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش تأکید کرد: توزیع سیم‌کارت تنها در دو مدرسه انجام شده بود که آموزش و پرورش به محض اطلاع، از دانش‌آموزان سیم‌کارت‌ها را پس گرفته است و هم اکنون در آموزش و پرورش است.


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : جمعه 29 اردیبهشت 1391


اتوجه به جلسه اخیر کارگروه انجمن دفاتر پیشخوان روستایی آذربایجان شرقی نمایندگان شهرستان ها معرفی شدند که دراین خصوص تمامی کارگزاران دفاتر روستایی این استان جهت اتحاد و پیگیری امورات استان بانمایندگان شهرستان خود همکاری های لازم را داشته باشند.

انجمن پیسخوان آذربایجان شرقی


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی


معاون وزیر اقتصاد و دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها ابعاد تازه‌ای از اجرای فاز دوم هدفمندی را مطرح و به برخی ابهامات مطرح به خصوص در جریان تصویب گام دوم هدفمندی در کمیسیون تلفیق پاسخ گفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ، گفت‌و‌گوی تفصیلی با فرزین بدین شرح است: 

دولت در لایحه بودجه سال 1391 درآمد ناشی از هدفمندسازی یارانه ها را رقم 135 هزار میلیارد تومان پیشنهاد کرده بود، دلایل دولت در این خصوص چه بود و آیا دولت قصد داشت در این مرحله اجرای هدفمندی را را نهایی کرده و به پایان برساند؟نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی


با نظر نمایندگان ملت، صندوق تامین اجتماعی موظف است کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی را از محلی که مبلغ آن در کارگروهی متشکل از وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بازرسی تعیین می کنند، بیمه کند.

نمایندگان در نشست علنی روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت مجلس شورای اسلامی و در ادامه بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه ۹۱ کل کشور با جزء ۱۴ بند ۱۹ این لایحه موافقت کردند.

براساس این جزء صندوق تأمین اجتماعی موظف است کارگزاران و پیمانکاران مخابرات روستایی موضوع جزء (و) بند (۱۶) قانون بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور را پس از واریز حق بیمه سهم کارگر توسط کارگزار و پیمانکار و تا زمان فروش سهام مدیریتی بر اساس قانون تأمین اجتماعی تحت پوشش بیمه قرار دهد. حق‌بیمه سهم کارفرما برای این مدت و برابر مدت کارکرد آنان بر عهده دولت است و مبلغ آن در کارگروهی متشکل از وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان حسابرسی تعیین و به عنوان مطالبات صندوق تأمین اجتماعی از دولت منظور می‌شود و از محل پرداخت اقساط فروش سهام شرکت مخابرات ایران به بخش خصوصی پرداخت و تسویه می‌گردد.

منبع:انجمن پیشخوان روستایی فارس


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی


به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست نوبت صبح روز پنجشنبه (۲۸اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی بعد از بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۱ کل کشور و رای گیری و تصویب آن، ساعت ۱۰ و ۳۵ دقیقه پایان یافت.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نشست علنی آینده نهاد قانون‌گذاری را روز شنبه (۳۰ اردیبهشت) اعلام کرد.

وی افزود: روز شنبه به بررسی نظرات شورای نگهبان درباره قانون بودجه ۹۱ خواهیم پرداخت.


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (پنجشنبه) پارلمان، با تصویب سقف بودجه از دو حیث منابع و مصارف، پرونده لایحه بودجه 91 کل کشور را بستند.

 

نمایندگان مجلس با 123 رأی موافق، 46 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از 200 نماینده حاضر در جلسه، ماده واحده، ردیف‌ها و بندهای ‌لایحه بودجه 91 را ‌تصویب کردند.

بهارستان‌نشینان با تصویب لایحه بودجه، میزان بودجه سال 1391 کل کشور در دو بخش درآمد و هزینه را مشخص کردند.

طبق ماده واحده قانون بودجه 91، بودجه امسال از حیث منابع (درآمدها) بالغ بر 5 میلیون و 665 هزار و 618 میلیارد و 35 میلیون ریال و از حیث مصارف (هزینه‌‌ها) بالغ بر 5میلیون و 665هزار و 618میلیارد و 35میلیون ریال به شرح زیر است:

الف - منابع بودجه عمومی دولت از لحاظ درآمدها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌‌ای و مالی و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تملک‌دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی بالغ بر یک میلیون و 642 هزار و 177 میلیارد و 61 میلیون ریال شامل:

الف 1 - منابع بودجه عمومی بالغ بر یک میلیون و 442 هزار و 699 میلیارد و 77 میلیون ریال،

الف 2 - درآمدهای اختصاصی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی بالغ بر 201 هزار و 477 میلیارد و 984 میلیون ریال.

ب - شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تامین ارتباط بالغ بر 4میلیون و 211هزار و 754میلیارد و 289میلیون ریال و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت‌ها بالغ بر 4میلیون و 211هزار و 754میلیارد و 289میلیون ریال.

به گزارش فارس، محمود احمدی‌نژاد رئیس ‌جمهور کشورمان در جلسه علنی روز 12 بهمن‌ماه مجلس، لایحه بودجه 1391 کل کشور را پس از 57 روز تأخیر برای بررسی و طی مراحل قانونی تقدیم هیئت رئیسه مجلس کرد اما تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه واکنش‌های متعدد و مختلفی را از درون مجلس به دنبال داشت.

بر اساس آئین‌نامه داخلی قوه مقننه، بهارستان‌نشینان از زمان چاپ و توزیع لایحه بودجه سالیانه کل کشور و پیوست‏ها و سوابق آن تا مدت 10 روز مى‏توانستند پیشنهادهاى خود را به کمیسیون‏هاى تخصصى مجلس ارائه کنند و ‌کمیسیون‏هاى تخصصى نیز موظفند حداکثر تا 15 روز پس از چاپ و توزیع لایحه، گزارش خود را به کمیسیون تلفیق تقدیم کنند.

کمیسیون تلفیق هم موظف بود حداکثر ظرف مدت 15 روز پس از پایان مهلت گزارش کمیسیون تخصصی، ضمن رسیدگى به این گزارش‌ها، گزارش نهایى خود را تنظیم و به مجلس شوراى اسلامى ارائه دهد.

از آنجا که فرصت برای بررسی و تصویب کامل لایحه بودجه تا پایان سال 90 وجود نداشت، مجلس پیش از آغاز سال 91 برای بودجه امسال دولت بودجه دو دوازدهم تصویب کرد.

50 عضو کمیسیون تلفیق مجلس نیز در بهمن ماه سال 90 از بین اعضای کمیسیون‌های تخصصی پارلمان انتخاب شدند و از 15 فروردین بررسی لایحه بودجه را در دو شیفت بعدازظهر و پس از نماز مغرب و عشاء آغاز کردند که در نهایت کار بررسی سند مالی کشور در سال 91 در جلسه 19 اردیبهشت‌ماه این کمسیون که تا 12 نیمه شب نیز به طول انجامید، به اتمام رسید.

نادرترین و در عین حال جالبرترین اتفاق در جریان بررسی بودجه توسط کمیسیون تلفیق عدم تصویب کلیات آن در این کمیسیون بود که اعضای تلفیق پس از چندین جلسه بحث و بررسی، روز 20 فروردین‌ماه کلیات لایحه بودجه را برای اولین بار با 15 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 1 رأی ممتنع تصویب نکردند.

اما فردای آن روز 34 تن از اعضای تلفیق در جلسه‌ای که علی لاریجانی رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان نیز در آن حاضر شده‌ بود، با رای‌گیری مجدد، کلیات لایحه بودجه 91 را تصویب کردند.

بالاخره لایحه بودجه صبح روز 20 اردیبهشت ماه به صحن علنی پارلمان آمد و بر اساس ماده 108 آیین‌نامه داخلی مجلس، نماینده دولت، سخنگوی کمیسیون تلفیق و حداکثر 10 نفر از نمایندگان به عنوان مخالف و 10 نفر به عنوان موافق گزارش کمیسیون تلفیق، درباره لایحه بودجه بودجه صحبت کردند و سپس کلیات لایحه با رأی اکثریت نمایندگان مجلس تصویب شد. 

پس از تصویب کلیات بودجه، وکلای ملت وارد بررسی جزئیات بودجه 91 شدند و در نهایت با برگزاری جلسات 2 شیفته این بررسی صبح امروز به پایان رسید.

بهارستان‌نشینان مجموعا طی 8 روز و 14 جلسه در صحن علنی لایحه بودجه 91 را بررسی کردند و امروز با تصویب سقف بودجه از دو حیث درآمد و هزینه پرونده لایحه بودجه 91 کل کشور را بستند.

متن قانون بودجه 91 شامل 3 بخش "ماده واحده"، "مواد الحاقی به ماده واحده" و "ردیف‌های بودجه" است که بر اساس گزارش کمیسیون تلفیق متن بودجه‌ای که برای بررسی به صحن علنی آمد، شامل 19 بند در ماده واحده و 56 ماده الحاقی به آن بود.

در قانون بودجه سال 1391 کل کشور که با نفت 85 دلاری و دلار 1226 تومانی بسته شده، بودجه عمرانی دولت با عنوان تملک دارایی‌های سرمایه‌ای 38 هزار و 252 میلیارد تومان، منابع حاصل از فروش نفت و فراورده‌های نفتی 61 هزار و 55 میلیارد تومان، درآمدهای مالیاتی دولت 45 هزار و 772 میلیارد تومان، درآمد دولت از اجرای قانون هدفمندی‌ یارانه‌ها 66 هزار میلیارد تومان‌ و ‌‌حقوق کارمندان دولت تحت عنوان جبران خدمات کارکنان 31 هزار و 374 میلیارد تومان تعیین شده است.

مجوز مجلس به دولت مبنی بر تنخواه 22 هزار میلیاردی ‌برای دو ماه ابتدایی سال 1391 یکشنبه 31 اردیبهشت‌ماه از اعتبار می‌افتد و دولت ‌از روز اول خرداد ملزم به اجرای قانون بودجه 91 کل کشور است.


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391


یارانه ۲۸ هزار تومان دوماهه شد
کمیسیون تلفیق صبح امروز حداکثر درآمد هدفمندی یارانه ها را در سال جاری ۶۶ هزار میلیارد تومان مصوب کرده است که ۱۲ هزار میلیارد تومان نسبت به رقم ۵۴ هزار میلیارد تومان سال گذشته افزایش دارد.

بر اساس مصوبه امروز کمیسیون تلفیق و تصویب اعتبار ۶۶ هزار میلیارد تومانی هدفمندی در سال جاری، افزایش ماهانه ۲۸ هزار تومانی یارانه نقدی در فاز دوم منتفی شده و حداکثر افزایش یارانه ۱۴ هزار تومان خواهد بود.

یارانه نقدی

یارانه

به گزارش خبرگزاری فارس، کمیسیون تلفیق صبح امروز حداکثر درآمد هدفمندی یارانه ها را در سال جاری ۶۶ هزار میلیارد تومان مصوب کرده است که ۱۲ هزار میلیارد تومان نسبت به رقم ۵۴ هزار میلیارد تومان سال گذشته افزایش دارد.

در کمیسیون تلفیق مقرر شد، از رقم ۶۶ هزار میلیارد تومان، ۴۸ هزار میلیارد تومان بابت پرداخت یارانه نقدی تعیین شود که افزایش ۲۰ درصدی را نسبت به مرحله اول نشان می‌دهد. ۱۸ هزار میلیارد تومان نیز بابت پرداخت یارانه به بخش‌های تولید، سلامت و بیمه بیکاری اختصاص یافته که البته سهم هر کدام از بخش‌ها در لایحه تفکیک نشده است.

به گزارش فارس، در حالی دولت در سال جاری بابت یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی مرحله اول که به ۷۳ میلیون ایرانی پرداخت می شود باید حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان پرداخت کند که از مجموع اعتبار ۴۸ هزار میلیارد تومانی سال جاری بیش از ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد برای فاز دوم ایجاد می شود.

با این فرض که احتمالا فاز دوم از تیر ماه اجرایی شود و طبق برنامه ریزی قبلی دولت حدود ۱۰ میلیون نفر هم از فاز دوم مستثنی شوند، حداکثر یارانه نقدی که می توان به ۶۳ میلیون ایرانی طی ۹ ماه باقی مانده سال به عنوان مابه التفاوت فاز اول و دوم پرداخت کرد، ۱۴ هزار تومان می شود و مبلغ ۲۸ هزار تومانی که دولت پاسفند سال گذشته به حسابها واریز کرده است، برای دوماه محاسبه خواهد شد.


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391


براساس قانون و نظر کمیسیون تلفیق مجلس؛
 
بنا بر مصوبه‌های اخیر مجلس شورای اسلامی و مبانی قانونی، یارانه اقشار مرفه به‌زودی حذف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، پس از جلسات متعدد کمیسیون تلفیق درباره لایحه بودجه ۹۱ و اظهار نظر مسؤولان دولتی‌ سرانجام رقم ۶۶ هزار میلیارد تومان برای درآمد ناشی از هدفمندی یارانه‌ها به تصویب رسید و اکنون با توجه به زمزمه‌های اجرای فاز دوم قانون از خرداد ماه، کمیسیون تلفیق مصوب کرده که یارانه نقدی دهک‌های پر درآمد به زودی قطع شود.

یارانه نقدی

یارانه

از اسفندماه سال گذشته پیامک‌هایی از شماره ۳۰۰۲۵ به برخی از سرپرستان خانوار ارسال شد که حاوی این پیام بود که نظر به تمکن مالی جهت انصراف از دریافت یارانه به سامانه www.refahi.ir مراجعه کنند. البته مبنای ارسال پیامک‌ها هنوز مشخص نیست اما افرادی که در زمان تعیین شده برای اعلام عدم انصراف خود به این سامانه مراجعه نکرده‌اند احتمالا جزو افرادی خواهند بود که در فاز دوم از دریافت یارانه معاف خواهند شد. البته کسانی هم که برای اعلام انصراف به این سامانه مراجعه کرده‌اند، قرار است اطلاعاتشان مورد بررسی قرار گیرد و احتمال قطع یارانه این افراد نیز وجود دارد.

بهمن‌ماه گذشته نیز دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها با اشاره به این‌که از دیدگاه ما حدود ۱۰ میلیون نفر باید از گردونه دریافت یارانه نقدی حذف شوند، گفته بود: هم‌اکنون اسامی این ۱۰ میلیون نفر در حال نهایی‌ شدن است و به زودی در این‌باره اطلاع‌رسانی می‌شود.

در این راستا به‌تازگی سیدکاظم دلخوش – نایب رییس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس – به ایسنا گفته است: به نظر می‌رسد که دعوت به انصراف از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها صرفا برای احترام به دهک‌های برخوردار است و این یارانه به‌زودی قطع می‌شود.

وی افزود: تحلیل بنده از تصویب ۶۶ هزار میلیارد تومانی برای هدفمندسازی یارانه‌ها در لایحه بودجه ۹۱ این است که از یک سو به‌دلیل محدودیتی که مجلس در افزایش این سقف درآمدی مدنظر داشته است و از سویی قصد دولت برای حذف دهک‌های پردرآمد، به قطع یارانه نقدی اقشار مرفه همزمان یا پس از مدتی از اجرای گام دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها منجر خواهد شد.

منبع:یارانه نیوز


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391


tafahomnameh

تفاهمنامه جهاد کشاورزی، فی مابین دکتر بزرگیان معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری و دکتر صدرالسادات معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی روز سه شنبه مورخ 26/2/91 امضا شد.

به گزارش روابط عمومی کانون سراسری، بر اساس این تفاهمنامه قرار است به زودی 90 خدمت از خدمات این وزارتخانه به شبکه دفاتر پیشخوان دولت واگذار گردد.
لازم به ذکر است با توجه به رویکرد جدی دولت به حمایت از بخش دفاتر پیشخوان دولت روستایی، این اقدام تأثیر بسزایی در اقتصاد دفاتر روستایی خواهد داشت.
جزئیات و مراحل اجرایی کار، متعاقبا اعلام خواهد شد.


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی
 
تاریخ ارسال : چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391


با سلام

همکاران گرامی توجه نمایند :

جهت رفع مشکل پست بانک کارتها در اولین مرحله مشتریان می بایست

رمز کارتها را در یکی از خودپردازهای پست بانک تعویض نمایند

دفاتری که سخه سیمیای انها به تاریخ ۲۵/۰۲/۹۱ ارتقا پیدا نموده است مشکل فعالسازی کارت انها نیز مرتفع شده است .لذا نسبت به فعالسازی کارت در سیمیا اقدام و سپس تحویل مشتری گردد منبع:انفورماتیک خراسان رضوی

برای تمام دفاتری که سیستم سیمیای انها به ۲۵/۰۲/۹۱ ارتقا پیدانموده و امکان ورود به سیستم ندارند  بایستی  در تنظیمات سیمیا server.port=۱۵۰۰دهند .


نویسنده : انجمن پیشخوان روستایی

سرگرمی و تفریحی نیک فان دات کام

گروه اینترنتی اطلس

نیک فیس

طراحی سایت

طراحی بنر و هدر

طراحی قالب وردپرس

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic